8 profesí, které asi přestanou existovat

Lidé o své kariéře často důkladně přemýšlejí. Například váhají, zda mají pracovat jako bankéři a vydělávat hromadu peněz nebo se naopak věnovat něčemu smysluplnému v sociální oblasti. Měli by si zodpovědět ještě jednu podstatnou otázku. Má dané povolání vůbec budoucnost? Mohlo by se jim totiž stát, že budou ve 40 letech bezradně bloumat na úřadu práce, protože jejich práce prostě přestane existovat.
Těmto 8 profesím je lepší se vyhnout:
1.       Pracovník ve skladu
Příchozí zboží bude kontrolováno automaticky pomocí kamer a počítačů. Zaměstnanci na pozici pracovníka ve skladu tak mohou být nadbyteční. Již dnes se testují roboti, kteří vytahují zboží z polic a zabalí je do balíků.
2.       Personalista
V současnosti pracovníci v personálních odděleních využívají různé počítačové programy pro předběžný výběr uchazečů. Pokud by se v budoucnu upustilo od osobních pohovorů a celý náborový proces by vykonal automat, personalista by neměl co na práci. Robot by na základě dostupných dat mohl rozhodovat i o povýšeních.
obsluha občerstvení
3.       Pracovník fastfoodu
Nebudou potřeba pracovníci, kteří zpracovávají objednávky, ani ti, kteří se otáčejí v kuchyni. Restaurace s rychlým občerstvením také masivně pracují na automatizaci. Stroj navíc na rozdíl od člověka nepotřebuje přestávku na oběd nebo volno ve svátek.
4.       Právník
I ve velkých právních kancelářích se objevily softwarové programy, které automaticky skenují texty. Počítač dokáže odpovědět na jednoduché právní otázky. Během soudních jednání je člověk i nadále nenahraditelný, ale na jak dlouho?
5.       Bankéř
Roboti radí i v oblasti investic. Když to tak půjde dál, kdo by volal osobnímu bankéři?
6.       Stavební dělník
3D tisk umožnil velké změny i ve stavebnictví. V Japonsku tato technologie umožňuje stavět celé budovy přímo na staveništi.


 
7.       Námořník
Mnoho námořních společností disponuje loďmi s vlastním pohonem. Posádka obchodních lodí, které by byly řízeny automaticky, by tak na volném moři byla jaksi navíc. 
letuška v letadle
8.       Letuška
Profese letušky vykonávají především ženy. Měly by být milé a znát bezpečnostní předpisy. Nemálo leteckých společností dnes bojuje s ekonomickými problémy. Ty velké z nich, jako je například Air France oznámily, že kvůli tomu budou nuceny zrušit stovky pracovních míst.