Co jsou to mobilní dřevostavby

Mít střechu nad hlavou je jedním ze základních požadavků každého člověka. Jistě, najdou se bezdomovci, avšak i oni hledají na noc úkryt, kde budou chráněni před nepřízní počasí, a často se vrací do toho samého. V současné době však není situace s bydlením ani zdaleka růžová. Na jedné straně máme stále rostoucí ceny http://www.be2can.eu/movie/zdaleka/22 nemovitostí, které nevypadají, že by se měly v nejbližší době snížit. Díky nim si vlastní dům či byt může dovolit jen málokdo. Navíc jsou zde i prudce rostoucí ceny energií. Ty způsobují, že se zvyšují náklady na domácnost, a to často více, než si rodina může dovolit. Co pak kombinace obou faktorů způsobí, asi není třeba rozebírat. Jak z toho tedy ven?

uvnitř mobilní dřevostavby

Řešením mohou být mobilní domy. Mezi ně se řadí například mobilní dřevostavby, které se stávají čím dál populárnější. Jedná se o nízkonákladové dřevěné domy uzpůsobené tak, aby je bylo možné kdykoliv snadno přemístit. Samozřejmě to obvykle neznamená, že se jedná o „domečky na kolečkách“ či dřevěné karavany. Jejich mobilita v tomto případě znamená, že je lze v případě potřeby poměrně snadno naložit například na návěs kamionu či dodávky (podle velikosti a hmotnosti stavby) a převézt na jiné místo.

převoz mobilní dřevostavby

Jejích výhodou je relativně nízká cena v porovnání s klasickými domy a také nízká energetická náročnost. Dřevo velmi dobře drží teplo, což znamená, že jej lze v zimě velmi snadno vytopit. Nespotřebujeme tak ani zdaleka tolik plynu. To vše jsou důvody, proč se tento typ bydlení stává stále populárnějším. Představa, že vám bude váš dům doručen kamkoliv budete chtít, rozhodně není k zahození. Navíc v případě, že například získáte zaměstnání v úplně jiném městě, nemusíte řešit stěhování – prostě si objednáte převoz svého domu. Pokud bude současný ekonomický vývoj i vývoj na trhu nemovitostí pokračovat ve stejném trendu, můžeme očekávat další zvyšování jejich popularity. Koneckonců, lidé chtějí mít kde bydlet.