Extrakce zubu bolí až po zákroku

Mezi některými lidmi stále panuje vžitá představa, že extrakce zubu v Praze bude děsivá, že půjde o bolestivé mučení, a že se budou v křečích svíjet na zubařském křesle. Přispívají k tomu i některé staré české filmy z dvacátého století, které ještě onu atmosféru v zubařské ordinaci patřičně dokreslují.

pracoviště dentální hygieny

Nenechte se však zmást nesmyslnými dogmaty a hlavně zastaralými postupy, dnes je samotné trhání zubů spíše náročným pracovním úkonem pro samotného zubaře. Ti, co mají něco podobného za sebou, vás mohou uklidnit tím, když vám popíšou svůj vlastní zážitek, který se odvíjel třeba tak, že lékař po aplikaci injekční dávky znecitlivující látky musel vynakládat značnou fyzickou námahu, po jeho obličeji stékaly čůrky potu, zatímco pacient spokojeně seděl v křesle, žádnou bolest necítil, a spíše lékaře litoval, jakou dřinu musí podstupovat.

extrakce zubu

Extrakce zubu je náročná spíše pro zubaře, nemějte tedy vůbec obavy, že byste se v křesle zmítali bolestí, nic takového se vám nemůže stát. Pouze byste měli vědět, že odchodem ze zubní ordinace to nekončí, pro vás samotné to spíše začíná. Lékař vám následující postup jistě trpělivě vysvětlí, především vám sdělí, že nesmíte ranku po vytržení zubu ničím proplachovat, aby tu nedošlo k nebezpečnému zánětu, a také vám poradí, jaká analgetika užívat, protože jakmile odezní znecitlivující preparát, bolest se přihlásí o slovo.

Vezměte si raději volno

Máte-li možnost, vezměte si po extrakci zubu volno a rozhodně neplánujte žádné náročné akce např. sportovního charakteru, společenské zábavy a oslavy, večírky, náročnější fyzické aktivity a koneckonců i vyčerpávající duševní činnost. Běžte se projít do přírody, dopřejte si nějaký dobrý pokrm, přečtěte si oblíbenou knihu a nesledujte raději televizi, kde vás může vystresovat celá řada negativních událostí a programů.