Floristické a aranžovací potřeby

V každém z nás – zejména však v ženách – je kousek amatérského aranžéra. Rády si sami zdobíme domácnost při příležitosti různých svátků a oslav, vyrábíme i aranžérsky náročné dárky, a podobně. A to ať již jde o svátky vánoční či velikonoční, dušičky (pietní dekorace), svatého Valentýna, jmeniny či narozeniny rodinných příslušníků nebo kamarádů, ale i třeba domácí výzdobu pro nadcházející roční období, aj.

Jednak tyto výzdoby a dárky vyjdou levněji, ale také můžeme zároveň uplatnit svůj přirozený talent a invenci. Díky floristickým a aranžérským potřebám, které lze na trhu zakoupit, můžeme vytvářet různé květinové, ale i jiné dekorace do bytu, na zahradu, do zaměstnání i pro přátele.

Adventní vazba

Co všechno je možné v galanteriích, aranžérských a floristických potřebách sehnat? Většinou v těchto prodejnách (a samozřejmě také v e-shopech) mají tento sortiment k dostání podle sezónních příležitostí. A mnohé jsou dostupné kdykoliv po celý rok.

Vánoční dekorace

Aranžovací materiály mívají jednotliví prodejci obvykle rozděleny podle hlavních kategorií, jimiž jsou: betonové a zahradní dekorace; dekorační kamínky, písky a drtě; výtvarné potřeby; galanterní potřeby; dekorační materiály; dřevěné polotovary; potřeby pro floristické aranže – tedy pro různé květinové vazby; bižuterní komponenty, korálky a přívěsky; keramika; květináče; sušina; párty dekorace; dekorativní osvětlení vnitřní i venkovní; dekorační metráž – juta, krajka, vliselín, organza s potiskem i čistá, síťovina, stuhy silonové, sametové, atlasové; sezónní umělé květinové zápichy (na zimu a Vánoce např. jmelí, větvičky jehličnanů, zasněžené větvičky s různými bobule, apod.; na jaro a Velikonoce větvičky zlatice, kočičky, osení, a další); proutí a další přírodní materiály; a dále potřeby pro aranžování, rozdělené podle kreativních technik. Do nich zahrnujeme drátkování, pletení z pedigu, plstění, modelování a odlévání do forem, ubrouskové techniky, a mnoho dalších.

Všechny ozdobné a dekorativní předměty si však nemusíme jen vyrábět, mnoho z nich v prodejnách s potřebami pro aranžování nakoupíme již hotových.