Levné mobilní domy pro zdravější život bez stresu

Když se řekne „udělat cokoli pro své zdraví“, mnohé z vás napadne nějaké fyzické cvičení, lepší výživa a stravovací režim, možná i lepší a delší spánek, ale častokrát zapomínáme na docela prosté, ale velmi významné jevy, které potírají chronický stres. Ten je právě největším problémem současné doby, má za následek mnoho civilizačních chorob a my bychom se měli zaměřit na pátrání po jeho příčinách. Odstraněním příčiny zmizí i samotné projevy stresu a rázem zjistíme, jak se nám život od základu mění. Pochopitelně pozitivním směrem.

kvetoucí rostliny

Udělejte něco pro své zdraví

Odstěhujte se z města – radit tohle někomu, kdo preferuje za každou cenu městský život, komu je přednější výše výdělku a pohodlí městské dopravy či blízkosti obchodů, by bylo asi zbytečné. Přesto je mezi námi mnoho těch, co si uvědomují výhody klidu a pohody mimo rušné oblasti, a to nejen o víkendech. Celoročně obyvatelné domy jsou jednou z možností, jak být blíže přírodním zdrojům, pěstovat na zahradě vlastní zeleninu a měnit k lepšímu i zmiňovaný jídelníček.

meruňka na stromě

Snižte náklady a výdej energielevné mobilní domy, to je metafora, která obhajuje i jejich nízké náklady na živobytí. Vyplatí se vzít do ruky kalkulačku a srovnat náklady v městském bytě, byť by byl v osobním vlastnictví s těmi, co jsou nezbytné pro provoz mobilní dřevostavby. Značné úspory lze dosáhnout vytápěním dřevem v krbových kamnech, je to sice méně pohodlné, ale tento druh pohybu prospěje každému, dřevo krásně voní a je z něj docela jiné teplo, než z elektrického přímotopu či radiátoru. Značný význam má také vlastní vrt pro pitnou vodu, případně fotovoltaika a kolektory na ohřev teplé vody. Nízké náklady budou i v souvislosti s částkou určenou na údržbu, v bytových domech bývají velmi vysoké a vždy se s nimi hospodaří tak, jak si odhlasují členové družstva nebo vlastníci jednotek, zatímco u vlastního domu o tom rozhodujete jen vy sami.