Než do toho půjdete

Než vůbec požádáte o finanční sumu, je potřeba zvážit řadu kroků a činností, bez kterých to rozhodně nepůjde. Většina z nás již v nějakém případě měla, co do činění s bankovním úvěrem. Pokud to bylo ve spojitosti s bydlením, je to zcela v pořádku. Jedná se o investici dlouhodobou, která se vždy vyplatí. Schvalují ji i přední finanční poradci, jenom je dobré na začátku zvážit každoměsíční finanční zatížení. Ovšem představa, že v dnešní době získáte na pořízení bytu, či na stavbu domu 100% hypotéku je nesmysl.
stavba na zelené louce
Ani banky, ani nebankovní společnosti, neposkytují plné krytí. Je potřeba spoluúčast a zainteresovanost samotného klienta. Dalším kamenem úrazu může být doložení příjmů. Ne všichni mohou, nebo chtějí prokazovat výši aktuální mzdy. Ale bez ní to bohužel nejde! I nebankovní společnost by měla prověřit, zda jste platebně schopní. Ovšem vždy existují řešení, jak problém odstranit. Požádejte o pomoc někoho z rodiny, který bude schopen zaručit se za vaše finanční aktivity. To, že v současné době jako podnikatel nemáte horentní zisky, ještě neznamená, že nemůžete získat úvěr. Někdy stačí doložit vydané faktury, nebo u začínajících byznysmenů, podnikatelský záměr.

Platilo a stále platí, že při žádosti o půjčku, musíte standardně prokazovat potřebné údaje a činnosti. Například příjem doložíte vy, případní spolužadatelé, buď rovnou výplatními páskami, nebo formulářem o potvrzení příjmů. Ten vám je povinna na vyžádání vyplnit každá mzdová účtárna vašeho podniku, nebo společnosti. Může se stát, že žadatel, nebo spolužadatel pobírají sociální dávky.
100% hypotéka neexistuje
Je jedno, jestli rodičovské příspěvky, nebo například starobní důchod. Tady je nutné předložit potřebné potvrzení státní správy, která daný příspěvek vyplácí. Zároveň nezapomeňte, že bude nutné poctivě a spravedlivě uvést pravidelné každoměsíční výdaje. A to nejen za klasické spotřeby, jako nájmy, energie, nebo SIPO. Ale je také nutné popravdě informovat o dalších a jiných závazcích, v podobě půjček, nebo úvěrů.