Svět přišel o basketbalovou legendu

Kobe Bryant byl americký profesionální basketbalista. Je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob.
V rodině nebyl sám, kdo měl zálibu v tomto sportu. Jeho otec Joe hrál též v NBA.
kobe bryant

Kariéra v NBA

V NBA se poprvé představil již po dokončení střední školy. V draftu si ho sice vybral tým Charlotte Hornets ale Bryant hrál od začátku v Lakers.
Kobe se stal nejmladším hráčem, který kdy vstoupil do ligy. Postupem času dokonce i nejmladším hráčem v základu. Další sezónu se dostal do All-Star game.
V sezónách 2000-2002 získali Lakers 3 tituly za sebou. Poté se tým dlouho trápil, přišel o trenéra i hráče.
Dne 22. ledna 2006 zažil nejlepší zápas svého života. Povedlo se mu získat pro tým neuvěřitelných 81 bodů, což je druhý největší počet v historii NBA. Rekord drží Wilt Chamberlain, který dal v jednom zápase 100 bodů.
The Black Mamba – přezdívka, kterou si Kobe sám vymyslel a uchyloval se k ní při těžších životních situaci. Kobe byl kluk mimo kurt, černou mambou byl na palubovce.
hráč s míčem

Letecké neštěstí

26. ledna 2020 Kobe Bryant, jeho dcera Gianna Mariou a dalších 7 pasažérů nepřežili pád soukromé helikoptéry v oblasti kalifornského Calabassu. Stalo se to přesně den poté, co LeBron James překonal rekord této legendy. Podle vyšetřovatelů z Národní rady pro bezpečnost dopravy posádka po nárazu do hory rychlostí 244 km/h neměla šanci přežít a smrt nastala okamžitě. Basketbalista se svou dcerou byli zrovna na cestě na basketbalový zápas, společně s nimi zemřel také baseballový trenér John Altobelli s manželkou Keri i dcerou Alyssou nebo basketbalová trenérka Christina Mauser.
Velké pocty se Bryantovi dostalo i na cenách Grammy 2020. Jako první mu věnovala úvodní řeč Alicia Keys, poté zazpívala na jeho počest zpěvačka Lizzo. Soustrast projevuje hodně známých sportovců např. Michal Jordan, Tiger Woods, Shaquille O´neal nebo také bývalý prezident USA Barack Obama.