Teleskopická tyč – základní příslušenství k bazénu

Teleskopická tyč je již dlouhá léta osvědčeným výrobkem, který usnadňuje práci v domácnostech, ale i profesionálům v některých pracovních činnostech. Znají ji malíři pokojů, využívá se při nátěrech domovních fasád, potřebují ji zahradníci při zastřihávání stromků a úpravě živého plotu, a jistě byste dokázali vyjmenovat i další profese a činnosti. Jednou z nich je využití u zahradního bazénu.

schůdky do bazénu

Hladinové síťky – potřebujete nabrat spadané listí na hladině, stébla trávy, plovoucí hmyz, případně plavající předměty, které se nedopatřením dostaly do prostoru bazénu? Máte dvě možnosti – buď hupsnete do vody a předměty odlovíte přímo z nádrže, anebo sáhnete po teleskopické tyči https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce, na jejímž konci bude nasazena hladinová síťka. Skákání do vody je jistě zábavné, ale ne vždy je tento způsob lovení předmětů příjemný, např. za chladného počasí.

zábrana u bazénu

Kartáče – na teleskopickou tyč snadno nasadíte různé druhy a velikosti kartáčů a s nimi snadno vyčistíte stěny nádrže od nánosu řas a bakteriálního slizu. Kartáč by u žádného bazénu neměl chybět, využijete jej při běžném sezonním provozu, ale také např. při zazimování bazénu. Péče o čistotu vody v bazénu se vyplatí, pobyt v křišťálově čisté tekutině je totiž psychicky mnohem příjemnější, než ve vodě kalné.

Ruční bazénový vysavač – vysavače u bazénu zastávají důležitou práci, i sebelepší filtrační okruh totiž nezvládne nasát všechny nečistoty, a část z nich se usadí na dně nádrže. Tuto práci můžete svěřit automatickým, či poloautomatickým systémům, některé mají vlastní filtrační okruh, jiné se připojují k tomu stávajícímu. To samé ovšem dokáže zajistit i docela obyčejný ruční vysavač, který se nasadí na teleskopickou tyč. Vyžaduje pouze váš čas a jistou fyzickou námahu, ale je známo, že trocha pohybu s nástavcem v ruce nikomu neuškodí, spíše naopak.