Vyhánění zlých duchů

Stále existuje celá řada lidí, kteří věří, že krom našeho hmotného světa existuje ještě další, kde přebývají různí duchové a démoni, kteří jednou za čas projdou pomyslnou bariérou a navštíví náš svět. Nejčastěji z důvodu toho, aby nám škodili. A k jejich vyhnání na druhou stranu slouží právě exorcisté. Na první pohled je nedokážete rozeznat od běžných katolických kněží. Nenosí žádné extra hábity ani s sebou netahají nějaký speciální exorcistický kufřík. Možná, že ve svém okolí nějakého exorcistu znáte, ale přitom o tom nevíte.

pastor

Pracovní náplň

Pracovní náplň kněze/exorcisty už byla naznačena na minulých řádcích. Jde o vyhánění démonů pryč z obydlí nebo přímo z tělesných schránek, jde-li o posednutí. Máte-li však představu, že při takovémto rituálním vymítání vše poletuje kolem jako znáte z filmů, rychle je zažeňte. Máte jen bujnou fantazii. O nic akčního se nejedná. Nečekejte žádné hrůzostrašné výjevy, při kterých lidem vstávají vlasy hrůzou. Jde v podstatě jen o tichou modlitbu za oběti, které sužují démoni a další zlé bytosti z druhé strany. Exorcismus navíc nejde aplikovat vždy. Je nutné, aby oběť byla věřící, nejlépe křesťanského vyznání. Navíc musí oběť sama požádat o to, aby vymítání bylo zahájeno. Bez výslovného souhlasu exorcista nic nezmůže.
Jako první je ale nutné provést důkladné šetření, které má za úkol vyloučit nebo naopak potvrdit cizí vlivy. Často se totiž může zdát, že má člověk doma duchy a ono to nakonec může být vadnou elektroinstalací. Co se týče posednutí, nemusí se jednat o práci tajemných sil, ale například o duševní poruchu. V takovýchto případech je pak vhodná konzultace psychologa nebo psychiatra.

kněz

Kam se obrátit?
Každý věřící, který si myslí, že je jeho duše zužována rozličnými démony, se může obrátit na kněze v nejbližším kostele, který dokáže schůzku s exorcistou sjednat. Případně se také dá použít internet. Církev už je dnes on-line stejně jako všechny ostatní organizace.