Bydlete útulně


Většina z nás se po náročném dni vrací ráda domů. Doma se chceme cítit příjemně a útulně. Naštěstí si bydlení můžeme vytvořit každý podle svých představ. I když nejsme úplně movití, můžeme si bydlení vylepšit maličkostmi nebo zajímavými kousky nábytku, který si sami zrestaurujeme. Pokud přiložíme ruku k dílu, bude nás to těšit dvojnásobně.
Doplňky budeme vybírat podle toho, jaký styl bydlení nám nejvíce vyhovuje. Někdo se cítí dobře v retro stylu, jiný dá přednost ryze modernímu prostředí, někdo tíhne více k přírodě, romantickému nebo elegantnímu stylu.
cihlový dům.jpg
Důležité je, abyste se ve svém bytě cítili dobře hlavně vy.
Nemusíte se nutně držet pouze jednoho stylu. Jestli máte cit pro estetično, nemusíte se obávat vhodně skloubit několik stylů dohromady. Celek, ale nesmí působit chaoticky. Přihlédněte také k tomu, jaké máte prostorové možnosti. Do malého obýváku si asi nepořídíte obří sedací soupravu, ale výběr nábytku přizpůsobíte velikosti zařizované místnosti. Jestli nemůžete sehnat vyhovující rozměry nábytku, nechte si ho vyrobit na míru. Bude sice o něco dražší, ale budete mít jistotu, že plnohodnotně využijete každé volné místo.
Nejdříve si rozmyslete, v jakých barevných tónech byste se cítili dobře. Barvy totiž ovlivňují naši psychiku. Světlé a pastelové barvy budou určitě pozitivní. K barevným stěnám vyberte vhodné závěsy. Závěsy dokáží atmosféru obydlí zpříjemnit. S barvou stěn slaďte také koberce nebo tapety. Při výběru správného osvětlení můžete dojem útulnosti ještě podpořit. Lampička s tlumeným světlem navodí příjemnou atmosféru a pro relaxaci bude jako stvořená. Nad jídelním stolem zase uvítáte výraznější osvětlení, abyste na sebe se spolustolovníky dobře viděli.
ložnice pro jednoho.jpg
Drobné doplňky jsou pro někoho nezbytností. Spousta lidí je, ale považuje za zbytečné lapače prachu. Nemusíte mít plné police zbytečností, ale třeba fotka v rámečku umístěná na vhodném místě k interiéru patří.