Co nepatří na obličej

Než se začnete řídit radami vaší oblíbené blogerky, zamyslete se nad tím, co si chystáte aplikovat na citlivou kůži obličeje. Může to být pro pleť vašeho obličeje značně nezdravé a následná reakce vám pak na kráse rozhodně nepřidá. Co tedy na obličej určitě nepatří? Níže jsme pro vás připravili seznam produktů, které rozhodně ne, i když vám „celebrita“ z videa bude radit pravý opak.
citron a ždímací miska 

Citron

Podle některých rad je šťáva z citronu vhodná k odstranění mastnoty pleti obličeje. Také má pleť zmatnit a nedovolit tvorbu nežádoucích pigmentových skvrn. Jenže! Citronová šťáva má nízké pH, asi 2. Je to tím, že obsahuje kyselinu citronovou. Kyselá šťáva tedy může pleť značně podráždit či vyvolat zánět. Kromě toho zvyšuje citlivost pokožky na sluneční záření.
 

Jedlá soda

Zkrášlit, omladit, odstranit zrohovatělou kůži má prý maska ze sody smíchané s vodou nebo kokosovým olejem. Tak tady také pozor! Nic proti vodě a kokosovému oleji. Ten je pleti velice prospěšný. Ovšem jedlá soda už vůbec ne. Jedná se o prášek značně zásaditý, jeho pH je 9! Přirozené pH pleti přitom asi 4,5 – 5.Co se stane? Soda naruší ochrannou vrstvu pokožky, která ji brání před bakteriemi. A následky na sebe nenechají dlouho čekat. Také si opakovanou aplikací na obličej způsobíte ztrátu vlhkosti pleti a narušení přirozené rovnováhy pH.
jedlá soda 

Cukr

Domácí peeling z cukru používejte na tělo. Na obličej ovšem raději ne. Kůže obličeje je příliš citlivá a tenká a cukr má na ni příliš hrubou strukturu. Může ji snadno poranit a otevřít tak infekcím bránu dokořán.
 

Majonéza

Maska s obsahem majonézy má úžasně hydratovat pokožku. Ale pokožku obličeje rozhodně ne! Na ten je moc kyselá a hutná. Místo zvlhčené pokožky se dočkáte spíš pupínků a ucpaných pórů.
 

Lak na vlasy

A na závěr varování ohledně použití laku na vlasy na obličej. Ano, i toto někteří „vynálezci“ doporučují. Prý je úžasně zafixuje váš skvělý make – up. Před tímto využitím laku na vlasy si též dovolujeme varovat. Pleť vysuší, ucpe póry, podráždí. Můžete se pak dočkat zkrášlení v podobě červených skvrn.