Co si představit, když se řekne australská hypotéka?

Úvěrů na byt či dům se na trhu v posledních letech objevilo mnoho. Nyní je jich, jak hub po dešti a díky tomu je poměrně složité se ve všech vyznat. Dnes se podíváme na jednu z nich, která je v Čechách poměrně nová, není příliš známá a rozhodně každý neví, o co se u ní jedná.
cedule pozor klokan

Odkad se vzal její název

Mohlo by se zdát, že jméno tohoto úvěru pochází od protinožců, ale vůbec tomu tak není. S tímto názvem ve skutečnosti přišla Hypoteční banka, která ji poskytovala jako první. A důvodem pro to nebyli klokani. Jinak řečeno se jedná o hypotéku vzhůru nohama, takže Austrálie byla ideální volbou.

Základní charakteristika

V mnoha ohledech je tento úvěr stejný jako ten klasický. Jedná se o účelovou půjčku na nemovitost, ke kterému musíte doložit zástavu. Tou budete bance ručit za zapůjčené finance. To ovšem také znamená, že poskytnuté peníze budete muset jako již tradičně využít ke koupi, stavbě nebo rekonstrukci vlastní nemovitosti.

Teď se přesuneme k rozdílům. Ten největší spočívá v tom, jak se vypočítává úroková sazba. Běžně platí, že čím víc financí potřebujete, tím vyšší úroky zaplatíte. Tady je to naopak. Čím vyšší částku si od banky vezmete, tím nižší úroková sazba bude. To je jediný velký rozdíl, který u ní najdete a který se vám ještě k tomu vyplatí. Právě u úvěru na nemovitost se to rozhodně hodí.

Vyplatí se to ve skutečnosti?

Nabídka vypadá velice lákavě. Kdo by nechtěl nižší úrok, ne? A právě na to také společnosti spoléhají. Nesmíte ovšem zapomínat na selský rozum, protože za konceptem australského úvěru stojí hodně marketingu. Úrok sice bude nižší, to je pravda, ale zase se bude vypočítávat z vyšší částky. Nemusíte se tak obávat, že by na tom banka nevydělala.muž sedí v okně

Ať je to jakkoli, získáte více peněz na financování nemovitosti. Australská hypotéka od Americké nebankovní hypotéky nabízí lepší podmínky a možnost nedokládat tolik dokumentů jako u běžné společnosti. Jednoduše pro vás bude vše nejen lákavější, ale také výhodnější.