Stačí minimum péče o semínka a čeká vás bohatá sklizeň

Pokud jde o semena na klíčení, tak výběr je opravdu bohatý. Můžete volit mezi ředkvičkou a řeřichou, sójou a vojtěškou, slunečnicí anebo mungo fazolemi, a také mezi desítkami dalších druhů, na kterých si jistě pochutnáte. A nejen to – takové zpestření jídelníčku nepotěší pouze vaše chuťové pohárky, ale podpoří také vaše zdraví, neboť právě mladé výhonky rostlin jsou nabité tím nejcennějším, co nám příroda nabízí. Ať už jde o vitamíny, minerály, enzymy a mnohé další důležité látky, tak to všechno můžete najít v mladých výhoncích rostlin – a ještě ke všemu v dobře stravitelné, křupavé a chutné podobě, kterou si jistě brzy zamilujete.

malý klíček

Navíc, bohatá sklizeň vás bude stát minimum peněz a také minimální úsilí. Je to snad ten nejjednodušší způsob zahradničení, na jaký je možné pomyslet. A vůbec nevadí, pokud nevlastníte ani ten nejmenší kousek půdy, ani žádný balkón, kam byste postavili truhlíky s rostlinami. V případě pěstování výhonků vám bude bohatě stačit jen kousek místa někde na světle – třeba právě na okenním parapetu.

růžové klíčky

Ke klíčení je nezbytná dostatečná vlhkost

Ten základní úkon, který budete muset v procesu klíčení semínek neustále opakovat, je namáčení.

Nejdříve je semena nezbytné pořádně namočit, aby dobře nabobtnala. Posléze, když vodu slijete, bude potřeba, abyste nafouklá semena udržovali neustále vlhká – toho docílíte tím, že je budete několikrát denně prolévat vodou tak, aby jejich povrch nikdy neoschnul. Pro takovou práci jsou ideální speciální misky anebo sklenice na klíčení, se kterými vám to půjde snadno, neboť s jejich pomocí můžete najednou prolévat i několik druhů semen, a speciální sítko zajistí, aby vám vaše úroda neodplavala do kanálu.

masové koule

Když vydržíte několik dní, úroda křehkých a křupavých klíčků vás nemine a brzy budete moci sklízet. A nejenže sklidíte, ale na mladých výhoncích rostlin si také zaručeně pochutnáte.