Investování jako zbraň proti inflaci

Asi každý z nás si už všiml, jak se zdražuje elektřina, nafta, benzín ale i oblečení nebo potraviny. Ve zprávách slyšíme o extrémně vysoké inflaci každičký den. Co to ta inflace ale vlastně je a je opravdu tak špatná?

Inflace znamená, že peníze postupně ztrácí svou hodnotu. Když jste si před padesáti lety za tisíc korun nakoupili obrovskou hromadu jídla, dnes si za stejnou částku nakoupíte možná tak polovinu daných surovin. Inflace ve skutečnosti existuje pořád, takže to není nic, co by se teď najednou záhadně objevilo. Je to zcela normální jev, který je ve zdravé ekonomice potřeba. Jenže taková „zdravá“ inflace se pohybuje okolo dvou až čtyřech procent. A v současné době se pohybuje v mnohem vyšších číslech.

graf investic

Následkem toho naše úspory ztrácí hodnotu opravdu velmi rychle a každý týden si můžete všimnou změn cen u téměř všech produktů v obchodech. Co s tím ale dělat? Lze se proti takto vysoké inflaci vůbec nějak bránit? Nacházíme se v období nepřekonatelné krize a máme snad jen čekat a doufat, že to brzy přejde? https://kazdydenscitatem.cz/motivacni-citaty/zivot-neni-o-cekani-na-to-az-prejde-bourka/ ?

bankovky

Nemusíte se bát, možné je všechno. Jen to není tak snadné, jako tomu je za příznivější situace. Spořící účty sice teď nabízejí vyšší úroky, jenže ani ty na procenta inflace zdaleka nedosáhnou. Proto je lepší a silnější zbraní proti inflaci investování.

Možná si říkáte, že to je na vás moc složité nebo na to nemáte čas. Pravdou ale je, že ten, kdo začne dřív, také víc vydělá. Vyzkoušejte například CFD broker a uvidíte, že s trochou času a trpělivosti se vám začne dařit. Vždycky ale pamatujte na to, že žádné investování není bez rizika. Proto nikdy neinvestujte peníze, které si nemůžete dovolit ztratit a na investice si také nikdy nepůjčujte. Pro tyto účely využívejte jen volné finance, které v danou chvíli nutně k životu nepotřebujete. Také mějte vždy připravenou dostatečnou finanční rezervu pro nečekané situace.