Pozor na slunce

Horké léto v sobě skrývá nejeden možný zdravotní problém. Slunce sice dává život všemu živému, ale dlouhý pobyt na spalujícím slunci rozhodně zdravý není.Dlouhým pobytem na slunci si můžete přivodit řadu problémů. Takový úpal nebo úžeh, což není totéž, vám může pěkně znepříjemnit dovolenou. Bolest hlavy a únava, a přitom stačí, abyste dodržovali pitný režim a vyhýbali se dlouhodobému pobytu na poledním slunci.

slunce

Tím, co trpí v létě nejvíce, bývá kůže. Kůži si sice může skrýt pod oděv, ale se stoupající teplotou venku se snažíme co nejvíc oděvů odložit, protože kdo by chtěl chodit v létě v tričku s dlouhým rukávem. A proto přicházejí na řadu opalovací krémy s ochrannými faktory. Ochranný faktor určuje, jak dlouho můžete, když se krémem namažete, pobývat na slunci, aniž by došlo ke spálení kůže. Pokud se půjdeme mezitím okoupat do vody, musíte se opětovně namazat krémem. A po celém dni a večerní koupeli namazat kůži regeneračním zvlhčujícím krémem, aby pokožka měla přes noc možnost se připravit na další den na slunci.

slunce

V létě také trpí naše vlasy. Po létě jsou často vysušené, slunce je také zesvětlí, a proto bychom jim měli dopřávat ozdravnou kůru, ve formě zábalů, nebo jim dopřát mimořádnou dávku kolagen vlasy.

Užívat si léto, dovolenou, to je jednoznačně spojeno s pobytem na sluníčku a ve vodě, protože co by to byly za prázdniny, kdybychom seděli zavření doma. Ale abychom si léto skutečně užili a nepřivodili si žádný zdravotní problém, jen třeba dávkovat si slunce každý den po částech a přes poledne se sluníčku nejlépe úplně vyhýbat. Polední siesta není vůbec k zahození a den si můžete natáhnout večerní procházkou po přímořských promenádách za bzukotu cikád při zapadajícím slunci. Vždyť máte dovolenou, tak není důvod někam spěchat. Užívejte si léta, ale nezapomeňte hodně pít a mazat se krémy s vysokým ochranným faktorem.