Jak provádět pravidelnou kontrolu vody

Jak už jistě dobře víte, tak pravidelná kontrola bazénové vody je základem úspěchu každého majitele koupacího zařízení. Kontrolovat bazénovou vodu je nutné alespoň jednou týdně a to po celou koupací sezónu. V případě vysokých veder a oteplení vody provádějte kontrolu ještě častěji. A jak se kontroluje kvalita bazénové vody? K tomuto účelu Vám dokonale poslouží tak zvaný cl a ph tester Chlorito a není na tom opravdu vůbec nic složitého. Tento pomocník Vám během několika vteřin sdělí, v jakém stavu se voda ve Vašem bazénu nachází, tedy jestli obsahuje dostatek aktivního chloru a hodnoty PH vody. To jsou dva nejdůležitější ukazatele kvality vody.

posezení s bazénem

Dostatečný obsah chloru ve vodě je důležitý pro její dezinfekci a odstranění všech mikrobů a bakterií, které by mohli způsobovat vznik a rozmnožení řas, které by se mohly stát velkým problémem ve Vašem bazénu. No a hodnoty PH vody jsou vlastně stejně důležité, jako obsah chloru, protože právě hodnoty tohoto faktoru ovlivňují funkci chlorových přípravků a pokud se dostanou do nerovnováhy může se stát, že chlor rychleji vyprchá a nastane opět výše uvedená situace a to, že se Vám v bazénu rozmnoží řasy. Právě proto, abyste předcházeli těmto problémům, je nutné provádět pravidelnou kontrolu bazénové vody a dodávat jí dostatek přípravků bazénové chemie, které ji ochrání.

zátiší u bazénu

Testery jsou v dnešní době na trhu k dostání v několika provedeních a to jak tabletovém, tak v kapkovém a také jako testovací proužky. Záleží na Vás, který druh si vyberete a který se Vám bude lépe používat. Všechny jsou vybaveny barevnou stupnicí, díky které poznáte, v jakém stavu se Vaše bazénová voda nachází. Zásobte se těmito pomocníky už před začátkem koupací sezóny a nezapomínejte je používat opravdu pravidelně. Předejdete tak mnoha problémům a starostem a můžete si pak v klidu užívat vodních radovánek.