Jak se připravují kokosové chipsy

Také máte rádi různé křupavé dobrůtky v kině, v divadle, a především v pohodlí sedací soupravy nebo sedacího vaku doma u televize? Sledovat nějaký oblíbený kultovní snímek, jako je např. komedie století „S tebou mě baví svět“ s miskou plnou chipsů, a se slanými tyčinkami, je prima zážitek.

Ovšem prima zážitek do jisté míry, neboť bramborové lupínky jsou častokrát připravovány na nevhodném tuku, jsou jím přímo nasáklé, a není to po zdravotní stránce zrovna ideální volba.

kokosové palmy

Co takhle je vyměnit za kokosové chipsy? Jsou to tenké (sušené) plátky kokosové dužiny, připravované (krátce pečené) na panenském kokosovém (nerafinovaném) oleji, doplněné různým kořením, a dle chuti osolené, např. kvalitní mořskou nebo himálajskou solí s vyšším obsahem minerálů.

Co je na kokosových chipsech zdravého?

Původní surovinu tvoří kokosové jádro, které je šetrně zpracováno (strouháno a sušeno), není zbaveno žádných původních látek a neobsahuje rovněž žádná syntetická aditiva (stabilizátory, konzervanty).

kokos v dlaních

Restování probíhá na kokosovém oleji, který je vhodný pro využití za vyšších teplot, a navíc jde o přirozený extrakt z dužiny, opět nerafinovaný, se všemi původními vlastnostmi kokosového tuku. A jak známo, nasycené mastné kyseliny obsažené v těchto exotických plodech, jsou rozhodně lepší volbou, než ztužené tuky, margaríny atp. Dopřejete si tedy pochoutku v téměř přirozené podobě, pouze musíte přihlédnout k příjmu kalorií, neboť všechny ořechy a olejnatá semena, včetně kokosu, jsou velmi výživná. Nesmíte tedy zapomínat na vhodný tělesný pohyb, cvičení, zkrátka nějakou fyzickou aktivitu.

Pěstování orchidejí – netradiční využití kokosových chipsů

Méně známý poznatek v souvislosti s kokosovými chipsy byl zveřejněn na některých web stránkách klubů pěstitelů orchidejí. Chipsy se přidávají do substrátu, jsou v něm zastoupené zhruba z poloviny, a osvědčily se hlavně kvůli své vlastnosti zadržovat vodu a uvolňovat ji velmi pomalu, což některým druhům orchidejí vyhovuje.