Co můžete očekávat od bublinové fólie

Výplňových materiálů pro vycpávání balíků s odesílaným zbožím, případně pro balení věcí při stěhování, existuje celá řada. Současné technické možnosti mohou takto upravit papír i plastické hmoty a výsledkem jsou různé polyuretanové vložky, polyetylenové sáčky naplněné vzduchem, mačkaný, prořezávaný a prolisovaný papírový karton atd.

Mezi nimi však vyniká již desítky let jeden výrobek, s nímž se s největší pravděpodobností setkal každý z vás – bublinová fólie https://www.balteto.cz/stroje-zarizeni/. Jednoduchý nápad vyrábět polyetylen v tenké vrstvě s bublinkami vyplněnými vzduchem vnesl do našeho života doslova revoluční změnu.

více vrstev bublinové fólie

Proč využít tento způsob balení a dát mu přednost např. před papírem?

Nešpiní, nepřijímá, a nevydává pachy – s tímto problémem se setkáváme u novinového papíru a časopisů, proto se také pro tyto účely vůbec nedoporučují vzhledem k tomu, že tiskařské barvy mohou obsah zásilky, či uložených věcí, znehodnotit. Fólie z polyetylenu je vůči balenému obsahu naprosto netečná.

bublinková fólie

Zdravotní nezávadnost – pokud byste si zabalili do fólie s bublinkami svačinu, nic se nestane. Je tedy vhodným materiálem např. pro ukládání trvanlivých potravin, které tímto způsobem chrání před rozdrcením, např. křehké lupínky, sušené ovoce atp.

Chrání před vodou a vlhkostí – mnoho e-shopů takto balí zásilky i z toho důvodu, že jsou chráněny před působením vlhkosti. Fólii s bublinkami lze z rovné strany dobře zalepit lepicí páskou, která obsah balíku důkladně před průnikem vlhkosti zabezpečí.

Mechanické poškození – to je asi ten nejčastější důvod, proč právě tento materiál využít pro ochranu předmětů. Bublinky působí jako soustava drobných vzduchových polštářků a ty snesou překvapivě velký tlak. Fólie je možné vrstvit i na sebe a tím zvýšit ochranný faktor. A chcete-li opravdu vydatného pomocníka, poptávejte bublinovou fólii z nylonového vlákna, jehož vlastnosti umožňují i dlouhodobou statickou zátěž předmětů v řádu týdnů, až měsíců.