Střecha na zahrádku


Chtít si postavit na zahradě vlastní venkovní posezení je rozhodně dobrý nápad. Ovšem nemělo by se jednat pouze o nekryté posezení, ale je potřeba i střecha.

Střecha na zahrádku

Pokud patříte mezi spokojené majitele zahrady, jistě moc dobře víte, jak tento plácek využívat. Možná vám však doteď uniklo, že si na něm můžete za docela slušné peníze vytvořit kryté posezení. Samozřejmě, že to bude chtít i trochu námahy a zadarmo to taky nebude, ale když se budete snažit, můžete si vytvořit u domu místo vhodné pro konzumaci jídel, setkávání s přáteli či konání různých zahradních večírků. Způsob použití samozřejmě záleží hlavně na tom, kolik míst vytvoříte a jakou střechu koupíte.

Pergola v parku

Ono totiž není zastřešení jako zastřešení. Hodně lidí má na zahrádce pouze slunečníky, podobně jako je to v mnoha hospodách. Nic proti nim. Hlavně v letních měsících, kdy slunce pere jako zjednané, je dobré být ve stínu. I sebelepší slunečník však nedokáže po delší dobu zastavit déšť, který pak dokáže rozpustit i docela dobře rozjetý večírek. Pokud si však pořídíte na zahradu pergolu https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany, můžete klidně slavit až do rána, déšť ne déšť.

Jedná se o klasickou zahradní konstrukci, která může v mnoha ohledech připomínat altán, ale tyto dvě stavby se od sebe v mnoha ohledech odlišují. Altán, tedy myšleno ten klasický, má nejen podlahu, ale zároveň bývá i dost robustnější. Pergoly jsou na druhou stranu mnohem lehčí a působí daleko svěžejším dojmem. Co je však nejdůležitější, dají se poměrně levně pořídit. Samozřejmě ne všechny modely, ale hlavně prefabrikované verze jsou cenově zajímavé pro širokou část populace.

Roh pergoly

Staví se snadno

Tyto prefabrikáty mají nejen výhodu v tom, že jsou cenově velice výhodné, ale zároveň se dají sestavit poměrně jednoduše, a to i pro laika. Samozřejmě, že pokud jste v životě nedrželi v ruce šroubovák, bude to pro vás nejspíše nadlidský úkol, ale v případě, že jste v dílně jako doma, neměla by to pro vás být velká překážka. Na druhou stranu není dobré mít velké oči a kvůli montáži si pozvěte alespoň jedny ruce navíc.