Probouzení světlem umožňuje aplikace pro OS Android

Také nesnášíte zvuk budíku? Přirozené vstávání je vždy takové, kdy se budíme sami, dostatečně odpočatí. Naši předkové zpravidla vstávali již za ranního rozbřesku, budilo je světlo, a v přírodě to funguje podobně. V létě vstáváme dříve a v zimě naopak později, je to přirozený jev, který souvisí s intenzitou denního světla.
Z tohoto principu vycházeli tvůrci aplikace Wakeup Light vytvořené pro operační systém Android. Vytvořili budík, který probouzí pomocí rozsvíceného displeje. Sázeli také na to, že buzení zvukem, nebo dokonce vibracemi náramku chytrých hodinek, je velmi nepříjemné, a rozhodli se omezit ranní stres na minimum. Program pracuje velmi podobně, jako světlo lampičky Philips Wkae-up Light, nevýhodou je omezený světelný zdroj displeje, přesto vás vzbudit dokáže.
barevné budíky

V zimě budí spolehlivě, v létě musíte mít ložnici zatemněnou

Wakeup Light ve stanovenou dobu rozsvítí displej a postupně přidává na intenzitě světla. Uplatnění ovšem najde tento způsob buzení pouze tam, kde je ložnice dostatečně zatemněná, zvlášť v letních měsících, kdy budík nařídíte na dobu po východu Slunce.
Program je velmi jednoduchý, nastavíte pouze okamžik, kdy začne probouzení a první osvit displejem, pak musíte nastavit dobu osvitu až do chvíle, kdy je jas obrazovky maximální. Hodnota maximálního jasu se rovněž nastavuje, stejně jako dny v týdnu, kdy má být budík aktivován. Barva světla má žlutavý odstín, který se podobá dennímu světlu, pokud byste chtěli barvu světla změnit, musíte si ji v programu dokoupit za 26 korun.
červený budík

Ne každému buzení světlem vyhovuje, někdo potřebuje k probuzení zvuk

Proces buzení lze na 10 sekund zkušebně nasimulovat jako zrychlený mód, máte tedy alespoň částečnou možnost aplikaci předem otestovat. Tento budík tedy probouzí pouze na základě intenzivního světla z displeje telefonu, doporučujeme aplikaci vyzkoušet v kombinaci s klasickým budíkem zvukovým. Světelný budík nastavíte na dobu s určitým předstihem, a kdyby buzení nevyšlo, pak zůstane v rezervě ještě zvukový signál. Většina uživatelů však byla spokojena s tímto procesem buzení, který je rozhodně méně stresující .
Program je ke stažení v Google Play zdarma, pouze pro jiné barevné odstíny světla je nutné zaplatit jednorázovou symbolickou částku 26 Kč.