Bydlení na koleji

Jestliže máte i vy v plánu studovat daleko od domova, pak budete určitě potřebovat nějaké to ubytování. Možností, kde se ubytovat je spousta. Buď se rozhodnete koupit si svůj vlastní byt, nebo budete bydlet na koleji či privátu. Je asi na každém z nás, pro co se rozhodneme.
čtení z ebooku
Mnoho lidí si ale myslí, že bydlet na koleji je opravdu skvělé. No možná jak kde. Někdy to není úplně tak růžové, jak se zdá. Nenechte se ničím zmást.
Možná už jste někdy slyšeli někoho říkat, že koleje jsou více společenské. Je sice pravda, že máte spolužáky na dosah, ale soukromí je opravdu nulové. Navíc ať už koupelny, kuchyň nebo lednička, o všechno z toho se prostě musíte dělit a to ať už chcete nebo ne. Nesmíte být tedy překvapeni, když zjistíte, že vám někdo ukradnul vaše jídlo.
Je ale pravda, že koleje jsou takovou bezpečnou zónou. Pokud vám například nesedí váš spolubydlící, během několika dnů je možné se přestěhovat. Lepší případ je, pokud váš kamarád/ka hledá také místo na koleji. Můžete bydlet alespoň spolu. Kromě toho je výhodná také konstantní výška nájmu.
Jestliže toužíte potom, abyste měli soukromí, pak je pro vás nejlepší volbou privát. Na privátu nikdo nehlídá vaše příchody, odchody a ani návštěvy. Na kolejích je tomu trochu jinak. Pokud se rozhodnete si nějaký ten privát najít, buďte opatrní. Všude platí, že pokud je nájem nízký, něco je špatně.
Je lepší, když víkend strávíte někde jinde, než na koleji nebo privátu. Proč? Zeptejte se těch, kteří tam bydlí.
nervózní studentka
Koleje jsou dobré v tom, že bývají v blízkosti školy. Nemusíte tím pádem vstávat brzy a můžete si alespoň přispat.
Na co ale na kolejích narazíte na každém rohu, jsou studenti, kteří touží po zábavě více, než je zdrávo.
Všechno má své výhody a nevýhody. Záleží jen a jen na vás, pro co se rozhodnete. Pamatujte si ale, že před každým rozhodnutím byste si to měli pořádně nechat projít hlavou, abyste toho posléze nelitovali.