Škoda Octavia III

Škoda Octavia je bez kompromisů jedním z nejvíce oblíbených vozů v naší republice, kdy nezahálí ani třetí generace. Po osazení tažným zlepší užitkovou hodnotu.

Škoda Octavia III

Zhodnocení

Octavie jsou proslaveny již od první generace jako jedny z typických českých vozů, protože sice to není žádný dravec, ale vůz, který vydrží a má slušné uživatelské hodnoty. Jestliže zvolíme správnou pohonnou jednotku a budeme se o vůz pečlivě starat, tak rozhodně nemá problém najet statisíce kilometrů, kdy se nebudeme muset trápit žádnými závažnými závadami. Zároveň se také muže chlubit svými nízkými náklady na provoz, což potěší každého majitele.

octavia combi

I přes vyšší hmotnost například varianty combi s motorem 2.0 TDI je jízda nádherně hladká a přišel zde i pokrok u setrvačníku, a proto i městský provoz nabízí klidnou jízdu, a hlavně hladké rozjezdy. Musí se také pochválit nízká spotřeba, protože pohonné hmoty rozhodně nejsou zadarmo a ročně nás nějakou tu korunu stojí. Pokud budeme hodnotit auto ve své kategorii, tak rozhodně musíme usoudit, že jezdí opravdu hezky a má celkem slušné vlastnosti pro naše cesty.

Tažné zařízení

Octavia III je dnes už vozem, jenž se neprodává jako nový, protože výrobce Škoda její prodej s novou generací rázem dosloužil. A proto je jedinou variantou, jak koupit tento vůz je možnost ojetého ojetého vozu. Pokud správně vyberete hezký kousek, tak se rozhodně není čeho bát, protože tyto auta nejsou až zase tak náchylná. Samozřejmě běžnému servisu se nevyhnete, s čímž je nutné počítat.

Octavia TSI

Ovšem problém nastává, když budeme chtít táhnout za autem třeba vozík. Protože řada aut nemá již od prodeje a podobně namontované tažné zařízení, bez kterého to rozhodně nepůjde. Nemusíte se ničeho bát, protože to jde bez problémů dodělat zpětně a naprosto legálně. Stačí totiž zakoupit tažné zařízení Octavia https://www.amsa.cz/Octavia-III, které je velmi pevné a utáhne na kuli svou maximální povolenou tažnou hmotnost úplně bez problému. Tažné Vám namontují ve spoustě servisů, kdy provedou i kontrolu jeho montáže a potom už stačí skočit na úřad a je vše hotové.