Věnujte více péče svým chodidlům

Chodidla jsou důmyslným nástrojem, který musí po celý život nést obrovský náklad. Považte jen jejich omezenou plochu, na níž působí tlak váhy celého těla. Achillova šlacha dokonce zvládne udržet zátěž jedné tuny.

Je to součást tělesného korpusu, kterou rozpohybuje celkem 26 kůstek a 37 kloubních zakončení, tolik kostí a kloubů není ukryto v žádné části těla, která by jim velikostně odpovídala.  Je zde také nejvíce potních žláz (téměř 100 tisíc), jejichž primární funkcí je udržování stabilní tělesné teploty.
žabka s mašlí

Domácí pedikérský salón

Pokud se rozhodnete o domácí péči a nesvěříte se pedikérce, doporučujeme mokrý způsob. Nohy namočit do teplé vody s příměsí minerální soli. Vymačkejte do ní šťávu z jednoho citronu, tím se kůže více zvláční a rovněž nasytí živinami. Vhodné je i působení odvaru z měsíčku, který zatahuje drobné oděrky a rány, praskliny a puchýře.

Zrohovatělá kůže se nejlépe odstraní přírodní pemzou. Ta je vhodnější než brusné nástroje nebo dokonce žiletky. Těmi se můžete nepříjemně poranit, zatímco pemza je osvědčený prostředek již desítky let.

V případě potřeby můžeme sáhnout po jemném peelingu ve formě krému, jde o to, jak důkladně pracuje pemza, a jakou hrubost jsme zvolili.

Vlivem teplé vody změkne nejen pokožka, ale i rohovina nehtů, v tuto chvíli se již lépe stříhají a zabrušují pilníčkem. Mějte na paměti, že častým nešvarem je zastřihávání kůžičky u nehtových lůžek a jejích okrajů, tomu se vyhněte. Nedoporučuje se také nehty stříhat příliš hluboko, ponechte je mírně odrostlé asi 2 mm a nestříhejte je rovně, ale do mírného obloučku. Tím se nebudou třepit, okraje nebudou ostré a bude to také vypadat přirozeně.
kleště na nehty

Na závěr přichází hydratační krém, který pokožku vyživí a opatří ji ochranným filmem.

Pedikéři po každé proceduře musí veškeré pomůcky desinfikovat speciálními prostředky. Není to nutné tehdy, jestliže provádíte pedikúru jen sami na sobě, je to výhodné i z toho důvodu, že chodidla jsou náchylná na tvorbu plísní a přemnožení nežádoucích bakterií, zvláště u lidí s oslabenou imunitou a špatně se prokrvujícími končetinami.