Aktivita vhodná pro každé dítě

Češi jsou národem hokejových fanoušků. Známe to všichni, atmosféra se před mistrovstvím světa v ledním hokeji, nebo před zimní olympiádou vždy změní a je plná očekávání a napětí. Z Čechů se rovněž po oněch několik dnů stávají zarytí vlastenci. Je faktem, že děti přebírají vzory od svých rodičů a většinou je to tak i u zálib a koníčků. Pokud dítě vyrůstá v prostředí, v němž se hokeji fandí, bude k němu mít logicky také blíže. Ne každé dítě má ambice stát se dalším Dominikem Haškem, nebo Jardou Jágrem, spousta jich však o kariéře v hokeji sní. Není to však úplně nemožné.

malý hokejista po zápase
Je hokej opravdu tak nákladný?

Dříve se o hokeji hovořilo jako o sportu pro vyvolené, pro děti z movitějších rodin, jelikož náklady na tuto aktivitu a hlavně na vybavení byly vysoké. Nelze říci, že dnes je hokej zadarmo, avšak to není skoro žádná aktivita. Hokej není levnou záležitostí, ale dá se i zde rozumně ušetřit, je-li to nutné. Nejnákladnější je asi při tomto sportu výstroj, tu lze koupit novou, nebo i použitou, některé kluby výstroj i zapůjčí. Dále pak brusle, přilba, rukavice. Opět se dá vše půjčit nebo koupit po starších hráčích.
Kromě výbavy se hradí klubové příspěvky, které jsou v roční výši okolo dvou tisíc korun – to je srovnatelná částka s jakoukoliv jinou aktivitou.

hokejista v zápalu hry
Kdy je vhodné začít?

Téměř každé město má dnes svůj zimní stadion a hokejový tým, ať už na jakékoliv soutěžní úrovni. Kluby vychovávající mladé hráče se stále snaží získat nové nadané hokejisty. Pořádají se nábory, během kterých má dítě možnost vyzkoušet si trénink na vlastní kůži, obout si brusle a zaútočit na bránu. Kluby většinou přijímají všechny zájemce, je totiž v této chvíli velmi složité poznat, zda má dítě talent, nebo se bude chtít hokeji dále věnovat. Pokud se dítěti tento sport zalíbí, může jej rodič do klubu přihlásit. Ideální doba je okolo šesti let věku.

Zpočátku probíhají tréninky pro nejmladší hráče v tělocvičně a poté na ledu, cílem je naučit dítě bruslit, pohybovat se po ledové ploše, manipulovat s hokejkou a pukem. Vše je zábavnou formou. Na děti nejsou kladeny nároky jako na vrcholové sportovce, pokud je aktivita nebude bavit, nic se neděje. Cílem je pozitivní vztah ke sportu, získání nebo prohloubení dovednosti a kvalitní trávení volného času.

Publikováno v Nezařazené