Jak přečkat 1.semestr na vysoké škole?

Jednou to čeká každého vysokoškolského studenta. Strach z neznámého vám pěkně zamává s psychikou. Nemějte ale obavy, přečkat zimní semestr ve zdraví není tak obtížné!
 

Štěstí přeje připraveným

 
Obálku s přijetím na školu držíte v ruce a vám hlavou probleskne, jak úžasné prázdniny vás čekají? Ačkoliv máte nárok na zasloužený odpočinek, určitě během prázdnin neleňte a zopakujte si látku ze středoškolského učiva. Koukněte na webové stránky univerzity a vypište si veškeré informace týkající se ubytování, stravování, výuky, imatrikulace a rozvrhu na zimní semestr atd.
učebna na univerzitě

Pište a nahrávejte

 
Přednášky vám začaly a vy nevíte, kam dříve skočit? Pokud se chcete plně soustředit na výklad látky a nechcete ztrácet čas zaznamenáváním výpisků, diktafon bude pro vás ideálním pomocníkem. Díky němu se nebudete ztrácet ve větách, a hlavně se kdykoliv můžete k probrané látce vrátit a zopakovat si ji.

S kamarády se to lépe táhne

 
Ze začátku studia si budete připadat osamoceni. Buďte aktivní a seznamte se! Dvě hlavy si vždycky poradí lépe než jedna, a navíc vytvořit si partu skvělých lidí, kteří studují stejný obor, se vždy hodí. Zachovejte klid a komunikujte s okolím.

police knih

 

Učebnice

 
Než se pustíte do nákupu rozsáhlého seznamu učebnic a skript, zeptejte se ve vyšším ročníku, jestli někdo neprodává starší učebnice. Druhou variantou je přihlášení se do univerzitní knihovny, která většinou nabízí veškerá skripta k výpůjčce. Ušetříte tak spoustu peněz.
 

Druh zkoušek

 
Na začátku si v systému zjistěte, jak budou ukončeny jednotlivé zkoušky. Většinou se tu nabízí možnost písemného, ústního či kombinovaného zakončení. Poptejte se starších studentů na jednotlivé učitele, na které si dát pozor, kdo co vyžaduje apod.
 
První semestr dá zabrat každému nováčkovi, nicméně pokud budete dobře připraveni a nic neponecháte náhodě, tak se na letní semestr budete naopak těšit.

Publikováno v Nezařazené